Öne Çıkanlar kılacak gap Kemal Kılıçtaroğlu Skorsky gereği

Aşıkların Feryadı Çıktı!

 İlk albümünü 2015 yılında Âşıkların Feryadı ismiyle çıkaran Alâaddin Haznevi, sevenlerinden gelen yoğun istek üzerine ikinci albüm çalışmalarına da başlayarak birbirinden güzel ilahilerini 'Âşıkların Feryadı II' albümünde toplamış oldu.

12 parçadan oluşan Âşıkların Feryadı II,  Cananın İsmi, Nerdesin,  Esir Oldum, Kara Topraklar, Hidayet Güneşi, Şahım, Şahe İrfan, Özlüyorum, Dermanım, Ravzadan, Leket Eteytum ve Pişmanım isimli eserlerden oluşmaktadır. Bu eserler,  1 Arapça, 1 Kürtçe ve 10 Türkçe ilahiden oluşmaktadır.Danışmanlığını abisi S. Muhammed Muvaffak Haznevi’nin yaptığı albüm, Tama Müzik Yapımda Muhammet Tunç’un menajerliğinde gerçekleşmiştir.  Albüm temini için 0 (536) 740 44 00 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

 

 ALÂADDİN HAZNEVİ KİMDİR?        

Suriye'nin Halep kentinde doğdu. Babası büyük mutasavvıf âlim Şeyh Muhammed Muta' Haznevi hazretleridir. İlk eğitimini Suriye'de alan Alâaddin Haznevi, daha sonra Türkiye'ye yerleşerek eğitim ve öğretim hayatına devam etti.  

Şeri ilimlerini ise, muhterem babasının gözetiminde Haznevi Dergâhının ehil hocalarından aldı. Alâaddin Haznevi, aldığı bu dersler ile ehliyet sahibi bir düzeye geldi. Arapçanın yanı sıra Türkçe ve Kürtçeyi de ana dili seviyesinde bilmektedir. Mürşidi ve babası Şeyh Muhammed Muta' Haznevi Hazretlerinin izin ve duasını aldıktan sonra ilk albümünü 2015 yılında 'Âşıkların Feryadı' ismiyle çıkardı.          

Sevenlerinden gelen yoğun istek üzerine ikinci albüm çalışmalarına da aralık vermeden başlayan Alâaddin Haznevi, birbirinden güzel ilahilerini 'Âşıkların Feryadı II' albümünde toplamış oldu.

 

 

Loading...
Anahtar Kelimeler:
Aşıkların Feryadı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
murat Ünlü 12 ay önce

MaşAllah

Avatar
Mehmet ilkan 12 ay önce

MasAllah hayir li ugurlu olsun gercekten cok guzel eserler var dinlerken insanin ruhu maneviyat a doyuyor gercekten

Avatar
the rest 12 ay önce

Nice daha albümleri piyasada görmek dileğiyle