Allah, yedi göğü ve yerden de onların benzerini yarattı. Emir, bunların arasında durmadan iner; sizin gerçekten Allah'ın herşeye güç yetirdiğini ve gerçekten Allah'ın ilmiyle herşeyi kuşattığını bilmeniz, öğrenmeniz için. (Talak Suresi, 12)

Ayette Allah yedi göğü, yerden de onun benzerini yarattığını bildiriyor. Burada bahsedilen yer (yaratılan başka bir dünya) Zer alemidir. Dünyaya gelecek tüm insanların ruhları önce Zer aleminde Allah tarafından toplanır.
“Kıyamet  gününde, biz bundan habersizdik demeyesiniz diye Rabbin Adem  oğullarından, onların bellerinden zürriyetlerini çıkardı, onları  kendilerine şahit tuttu ve dedi ki ben sizin Rabbiniz değil miyim?  Onlar da evet (buna) şahit olduk, dediler. Yahut daha önce babalarımız  Allah’a ortak koştu, biz de onlardan sonra gelen bir nesildik (onların  izinden gittik). Batıl işleyenlerin yüzünden bizi helak edecek misiniz?  Dememeniz için böyle yaptık. Belki inkârdan dönerler diye ayetleri  böyle ayrıntılı bir şekilde açıklıyoruz” (Araf Suresi-172)

Al-i İmran Suresi 81. Ayette de Allah Zer aleminde peygamberlerden söz aldığını şöyle bildiriyor:

"Hani Allah Peygamberlerden kesin bir söz almıştı: "Andolsun size Kitap ve hikmetten verip sonra size beraberinizdekini doğrulayan bir elçi geldiğinde, ona kesin olarak iman edecek ve ona yardımda bulunacaksınız." Demişti ki: "Bunu ikrar ettiniz ve bu ağır yükümü aldınız mı?" Onlar: "İkrar ettik" demişlerdi de "Öyleyse şahit olun, bende sizinle birlikte şahit olanlardanım" demişti. (Bu ayette Allah peygamberlere onlardan sonra gelecek olan Hz. Mehdi’yi müjdeliyor)

Zer aleminde bütün insanlar Allah’a O’na kul olacaklarına dair söz veriyorlar fakat dünyaya geldiklerinde hafızalarından Zer alemi silindiği için verdikleri sözü hatırlamıyorlar. Söylediğim gibi tüm ruhlar önce Zer aleminde kusursuz olarak yaratılıyor, fakat dünyaya anne ve babadan doğmuş gibi gönderiliyorlar. Zer aleminde şehit olarak yazılanlar da sıraları geldiğinde şehitlik mertebesine alınıyor. İnsanların dünyaya gelmeden önce Zer aleminde yaratılmış olması evrim teorisini de kökünden çürütüyor. Zer aleminde ilkel insan yok, sorulara cevap veren, muhakeme yapan insanlar var. Öyle dünyada tesadüfler zinciriyle aşama aşama insanın evrimle oluşması diye bir şey yok.

Hz. Mehdi ve talebeleri de Zer aleminde yaratıldılar. Hz. Mehdi talebeleri Hz. Mehdi’ye yardımcı olmaya Zer aleminde söz verdiler. Bu yüzden dünyada tüm hayatlarını vakfedip islam’a ve Kuran’a hizmet ediyorlar. Allah Zer aleminde Mehdi’ye soruyor: “çok acı ve sıkıntı çekeceksin, kabul ediyor musun?” diyor. Hz. Mehdi’de “İftiharla kabul ediyorum Rabbim” diyor.

Mert Arslanoğlu

 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.